Operace karpálního tunelu

Operace karpálního tunelu provádíme na klinice INTER CLINIC v rámci ambulantního režimu.

Tenisový loket

Tenisový loket je onemocnění ruky, které se projevuje jaku mužů, tak u žen. Do ordinace chirurgie ruky přichází pacienti v průměrném věku přibližně 45 let. Tenisový loket, též entezopatie, je onemocnění svalových a šlachových úponů. Může vzniknout náhle po jednostranné velké zátěži, anebo po déletrvajících obtížích, které plíživě nastupují. 

Tenisový loket je onemocnění svalových a šlachových úponů loketního kloubu a postihuje asi 3 % populace. Častěji se vyskytuje u sportovců, ale vzniknout může i u jakékoliv činnosti vlivem přetížení nebo úrazu.

Tenisový loket- příznaky

tenisový loket

Pokud je vnější kostní výrůstek na zevní straně dolního konce pažní kosti bolestivý, jde pravděpodobně o toto onemocnění. Další indikací je otok, mírné zarudnutí a zvýšená teplota kůže. Jestli ani tehdy si nebudeme jisti, provedeme tzv. stress test třetího prstu: napneme horní končetinu a pokusíme se natáhnout prostředník proti odporu (např. prstu druhé ruky). Test je pozitivní, když pocítíme výraznou bolest v oblasti zevní strany lokte.

Tenisový loket - léčba

Pro zbavení se obtíží svépomocí je zapotřebí omezit veškerou činnost, která má za následek tyto obtíže nebo k nim přispívá. V případě, že bolavý loket namáháme, zafixujeme ho užitím ortézy. Pro snížení bolesti šlach jsou vhodné studené obklady. V lékárnách jsou také volně prodejné protizánětlivé masti a gely a prášky proti bolestem a zánětu. Pokud léčba svépomocí do 5 týdnů nepomůže, je na místě objednat se ke specialistovi chirurgie ruky.

Operace tenisového lokte je nutná v případě, když akutní tenisový loket přechází do chronické fáze kvůli prodlužované a nesprávně vedené léčbě. Dalším důvodem jsou přetrvávající dlouhodobé a opakované obtíže. Výsledkem léčby by mělo být odstranění bolesti, podpora hojení a zabránění přechodu onemocnění do chronické fáze. 

Konzervativní léčba

Zahrnuje sádrové znehybňující obvazy a užívání protizánětlivých léků. Často se provádí injekční terapie, kdy se vpravuje lokální anestetikum s protizánětlivým lékem do bolavé oblasti. Fyzioterapií se zvyšuje kloubní rozsah, dochází k protažení svalů a ke znovuobnovení svalové síly. Další podpůrnou léčbou je fyzikální terapie, kdy se využívá ultrazvuk, elektroterapie (léčba pomocí elektrických proudů), magnetoterapie (léčba pomocí pulsního elektromagnetického pole), laser, termoterapie (léčba teplem) a kryoterapie (léčba extrémně nízkými teplotami). Vhodným doplňkem terapie je rehabilitační cvičení s postupně zvyšující se zátěží. 

Operace tenisového lokte v INTER CLINIC Praha-Radotín

Operace tenisového lokte probíhá na operačním sále v celkové anestezii, kdy pacient spí. Po ní následují dva týdny klidového režimu, vyndání stehů a následná rehabilitace a fyzioterapie. Návrat k plné zátěži je možný 3 – 4 měsíce od operace. Operační léčbou a správnou indikací vymizí obtíže až u 97 % pacientů.

ZAVOLEJTE NÁM

tel.: 732 300 900

Po - Pá 9:00 - 16:00

Kontaktujte nás

1000 characters left

Kontakt

Adresa
INTER CLINIC Praha-Radotín
Na Výšince 3
153 00 Praha 5 - Radotín
HOTLINE
+420 732 300 900