Chirurgie ruky

Syndrom karpálního tunelu je onemocnění ruky, kdy dochází k útlaku středového nervu (nervus medianus) v zápěstním kanálu.

Tenisový loket je onemocnění ruky, které se projevuje jaku mužů, tak u žen. Do ordinace chirurgie ruky přichází pacienti v průměrném věku přibližně 45 let. Tenisový loket, též entezopatie, je onemocnění svalových a šlachových úponů. Může vzniknout náhle po jednostranné velké zátěži, anebo po déletrvajících obtížích, které plíživě nastupují. 

Číst dál...

Dupuytrenova kontraktura je onemocnění vazivového aparátu ruky. Objevuje se nejčastěji na dlaňové straně ruky, kde nastává ztluštění aponeurózy, vzniku vazivových uzlů a následně ke kontraktuře (pokrčení či ohnutí) prstů. Jako první nemoc popsal baron Guillaume Dupuytren v roce l83l. Navzdory pokroku nejsme ani dnes úplně přesně schopni říci, proč k tomuto onemocnění dochází. Dupuytrenova kontraktura je jedním z nejčastějších onemocnění, se kterým se specialisté chirurgie ruky setkávají. 

Číst dál...

Syndrom karpálního tunelu je častým onemocněním ruky, které se projevuje bolestivostí či sníženou citlivostí prstů ruky. Bolest může vystřelovat až do předloktí, obtíže se můžou zhoršovat v noci. Příčinou těchto problémů je útlak středového nervu (nervus medianus) v zápěstním (též "karpálním") tunelu.

Číst dál...

Šlachy ohýbačů prstů v dlani a zápěstí vedou tunely z poutek, v tzv. šlachových pochvách. V těchto tunelech může šlacha při svém pohybu volně klouzat. Když dojde k zúžení kanálu šlachy, rozvíjí se onemocnění zvané lupavý prst (někdy též "skákavý"). Průchod šlachy skrze zúžené místo způsobuje při pohybech prstu bolest a může dojít k lupnutí nebo přeskočení. Současně omezuje hybnost prstu.

Číst dál...

Zánět šlach palce a šlachových obalů se nazývá de Quervainova choroba, nebo zkráceně de Quervain. Toto onemocnění prvně popsal švýcarský chirurg Fritz de Quervain. Objevuje se zejména u žen středního věku, může se ale objevit i u mužů. Projevuje se bolestivostí zápěstí na palcové straně, a to zejména při pohybu zápěstí do stran.

Číst dál...

V posledních letech můžeme zaznamenat zvýšený zájem o sport u české populace. Jedním z významně se rozvíjejících sportů je i sportovní lezení. Tento trend můžeme vidět na počtu nově vznikajících umělých stěn. Samozřejmě i tento sport s sebou nese rizika úrazů a poranění, kterých se poslední době objevuje stále větší množství. Jedním z nejčastějších postižení jsou zavřené ruptury poutek prstů.

Číst dál...

ZAVOLEJTE NÁM

tel.: 732 300 900

Po - Pá 9:00 - 16:00

Kontaktujte nás

1000 characters left

Kontakt

Adresa
INTER CLINIC Praha-Radotín
Na Výšince 3
153 00 Praha 5 - Radotín
HOTLINE
+420 732 300 900