Dupuytrenova kontraktura

Dupuytrenova kontraktura je onemocnění vazivového aparátu ruky. Objevuje se nejčastěji na dlaňové straně ruky, kde nastává ztluštění aponeurózy, vzniku vazivových uzlů a následně ke kontraktuře (pokrčení či ohnutí) prstů. Jako první nemoc popsal baron Guillaume Dupuytren v roce l83l.

Dupuytrenova kontraktura

Dupuytrenova kontraktura je onemocnění vazivového aparátu ruky. Objevuje se nejčastěji na dlaňové straně ruky, kde nastává ztluštění aponeurózy, vzniku vazivových uzlů a následně ke kontraktuře (pokrčení či ohnutí) prstů. Jako první nemoc popsal baron Guillaume Dupuytren v roce l83l. Navzdory pokroku nejsme ani dnes úplně přesně schopni říci, proč k tomuto onemocnění dochází. Dupuytrenova kontraktura je jedním z nejčastějších onemocnění, se kterým se specialisté chirurgie ruky setkávají. 

Dupuytrenova kontraktura - příznaky

Dupuytrenova kontraktura

Dupuytrenova kontraktura se projevuje pokrčením prstu či prstů (podle rozsahu postižení) ruky. Jeho/jejich natažení je znemožněno tuhým vazivovým pruhem, dále jsou na dlani a prstech zřejmé vazivové uzle. Pacienty s Dupuytrenovou kontrakturou trápí především zhoršená funkce prstů, což jim často znemožňuje běžné každodenní činnosti.

Léčba injekcí kolagenázy - novinka v léčbě Dupuytrenovy kontraktury

Dupuytrenova kontraktura se dá nově léčit i aplikací speciální kolagenázy (Clostridium histolyticum). Tato kolagenáza se lékařem aplikuje injekcí do postiženého místa, kde se vazivová vlákna (kontraktura) začnou štěpit. Jde o nejmodernější léčebnou metodu Duputryenovy kontraktury a INTER CLINIC Praha-Radotín je jedno z mála pracovišť v ČR, které tuto léčbu nabízí, Cena tohoto výkonu je 29 000 Kč. Mnoho našich pacientů již léčbu kontraktury injekcí podstoupilo a jsou fascinováni výsledky zákroku.

Operace tenisového lokte je nutná v případě, když akutní tenisový loket přechází do chronické fáze kvůli prodlužované a nesprávně vedené léčbě. Dalším důvodem jsou přetrvávající dlouhodobé a opakované obtíže. Výsledkem léčby by mělo být odstranění bolesti, podpora hojení a zabránění přechodu onemocnění do chronické fáze. 

Dupuytrenova kontraktura - operace

Operace Dupuytrenovy kontraktury se na klinice INTER CLINIC Praha-Radotín provádí buď v lokální (menší výkony), anebo v celkové anestezii (velké výkony). Během operace se odstraní tkáň, která způsobuje ohnutí prstů. Dle rozsahu taková operace trvá hodinu až např. 4 hodiny. Jde o velice delikátní operaci, neboť v okolí operované tkáně se nachází nervy a cévy, které jsou ohroženy poškozením. Proto rozhodně doporučujeme zvážit injekční aplikaci kolagenázy, která je sice finančně náročnější, ale podstatně šetrnější.

ZAVOLEJTE NÁM

tel.: 732 300 900

Po - Pá 9:00 - 16:00

Kontaktujte nás

1000 characters left

Kontakt

Adresa
INTER CLINIC Praha-Radotín
Na Výšince 3
153 00 Praha 5 - Radotín
HOTLINE
+420 732 300 900