objednání hotline: 731 977 671

Dupuytrenova kontraktura

Dupuytrenova kontraktura

Dupuytrenova kontraktura

Dupuytrenova kontraktura je onemocnění vazivového aparátu ruky. Objevuje se nejčastěji na dlaňové straně ruky, kde nastává ztluštění aponeurózy, vzniku vazivových uzlů a následně ke kontraktuře (pokrčení či ohnutí) prstů. Jako první nemoc popsal baron Guillaume Dupuytren v roce l83l. Navzdory pokroku nejsme ani dnes úplně přesně schopni říci, proč k tomuto onemocnění dochází. Dupuytrenova kontraktura je jedním z nejčastějších onemocnění, se kterým se specialisté chirurgie ruky setkávají. 

Dupuytrenova kontraktura se projevuje pokrčením prstu či prstů (podle rozsahu postižení) ruky. Jeho/jejich natažení je znemožněno tuhým vazivovým pruhem, dále jsou na dlani a prstech zřejmé vazivové uzle. Pacienty s Dupuytrenovou kontrakturou trápí především zhoršená funkce prstů, což jim často znemožňuje běžné každodenní činnosti.

Dupuytrenova kontraktura - operace

Operace Dupuytrenovy kontraktury se  provádí buď v lokální (menší výkony), anebo v celkové anestezii (velké výkony). Během operace se odstraní tkáň, která způsobuje ohnutí prstů. Dle rozsahu taková operace trvá hodinu až např. 4 hodiny. Jde o velice delikátní operaci, neboť v okolí operované tkáně se nachází nervy a cévy, které jsou ohroženy poškozením. Proto je zde důležitá zručnost a zkušenost operatéra.

Image

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com